Mercedes-Benz

Bezpečnost a komfort

Řešení pro podnikání firmy Mercedes-Benz představuje kombinaci nejlepší možné ochrany a komfortu při řízení, které podporuje výkon.

Prevence, ochrana a reakce.

To jsou tři pilíře integrovaného bezpečnostního principu firmy Mercedes-Benz. Pestrá škála výbavy neznamená pro řidiče pouze větší bezpečnost, nýbrž i větší pohodlí a pocit bezpečí.

Integrovaná bezpečnost

Řidiči vozidel značky Mercedes-Benz mají k dispozici řadu standardních a doplňkových bezpečnostních prvků. V souladu s filozofií bezpečnosti značky Mercedes-Benz jim vozidlo poskytuje preventivní varování, v nebezpečných situacích mohou reagovat rychleji na hrozící nebezpečí a v případě nehody jsou vhodně chráněni.

ASISTENT SLEDOVÁNÍ BDĚLOSTI
Mikrospánek je častou příčinou dopravních nehod, a to především při delších cestách v noci. ASISTENT SLEDOVÁNÍ BDĚLOSTI, vyvinutý firmou Mercedes-Benz, umí pomocí čidel rozpoznat únavu řidiče a vydá varování, že v zájmu bezpečnosti nastal čas na krátkou přestávku.

INTELIGENTNÍ SVĚTELNÝ SYSTÉM (ILS)
ILS pro třídu V a Vito je adaptivní systém světel, který se automaticky přizpůsobuje povětrnostním, světelným a jízdním podmínkám. Díky němu budete mít vždy dobře osvětlenou silnici, což vám umožní dříve a přesněji rozpoznat případná rizika. Systém adaptivního dálkového osvětlení automaticky upravuje dosah dálkových světel podle vzdálenosti vašeho vozidla od vozidel před vámi či vozidel blížících se v opačném směru. Inovativní denní světla LED významně zvyšují bezpečnost tím, že činí váš vůz viditelnějším pro ostatní řidiče.

ASISTENT JÍZDY V PRUHU
Jakmile systém rozpozná, že vozidlo nechtěně opustilo stávající jízdní pruh, asistent jízdy v pruhu varuje řidiče prostřednictvím vibrací volantu.

REGULACE ODSTUPU DISTRONIC PLUS
Tento asistenční systém využívá nejmodernější radarovou technologii a je účinným nástrojem pro prevenci nehod. Regulace odstupu reaguje na dané podmínky, reguluje odstup od vozidla před vámi a může vozidlo i zcela zabrzdit (záleží na aktuální dopravní situaci).

Brzdy PRE-SAFE
Inovativní brzdy PRE-SAFE reagují v případě, že rozpoznají nebezpečí srážky s vozidlem jedoucím vpředu, a to prostřednictvím vizuálního i zvukového signálu. Pokud řidič na varování nereaguje, systém vydá druhé varování a brzdy začnou snižovat rychlost vozidla. V naléhavých situacích mohou brzdy provést i nouzové zastavení vozidla.

Systém PRE-SAFE
Tento bezpečnostní systém může aktivovat preventivní opatření směřující k ochraně cestujících ve vozidle. To umožňuje spojení s brzdovým asistentem BAS a elektronickým stabilizačním programem ESP, jehož senzory jsou schopny rozpoznat potencionálně nebezpečnou dopravní situaci a přenést tuto informaci během zlomku vteřiny k elektronické řídící jednotce.

Vyšší komfort zlepšuje výkon
Při každodenním ježdění nebo na dlouhých trasách představuje příjemné prostředí velkou výhodu. Vyšší komfort přispívá k celkovému dobrému pocitu řidiče a podporuje jeho soustředění a výkon. V každém vozidle značky Mercedes je mnoho dokonale sladěných opatření, která podporují dobrou kondici a bezpečnost řidiče a pomáhají mu udržovat za volantem duševní i fyzickou svěžest.

Pohodlné sedadlo
Komfort podporuje lepší výkon, a proto prošlo sedadlo řidiče mnoha změnami, jde např. o vyhřívání, klimatizaci sedadla a aktivní ortopedická sedadla.

Systém PARKTRONIC
Tento systém usnadňuje parkování a manévrování s vozidlem. Aktivní parkovací asistent ukáže řidiči dostatečně velké parkovací místo a aktivními zásahy do řízení mu pomůže bezpečně zaparkovat.

Navigace
S přispěním moderních technologíí je mnohem snažší dosáhnout podnikatelských cílů. Mercedes-Benz vám nabízí navigační systémy a nezbytné cestovní informace k tomu, abyste rychle, bezpečně a pohodlně dojeli do svého cíle.